Poniedziałek - Sobota9.00 - 20.00
ul. Głogowska 47a lok. 1a 60-736 Poznań
Tel.+48696293998
ZapraszamyJeżeli chcesz mieć przewagę problemy powierz najlepszym specjalistom
Twoja sprawa z zakresu prawa spadkowego jest już wystarczająco stresująca. Nie powinieneś rozbijać banku tylko po to, aby upewnić się, że jesteś chroniony

Porady prawne prawo spadkowe Poznań

Porady prawne z sprawa spadkowego w Poznaniu
Porady prawne z sprawa spadkowego w Poznaniu

Kancelaria adwokacka w Poznaniu świadczy kompleksowe porady prawne z prawa spadkowego w Poznaniu dla najbardziej wymagających polskich i zagranicznych Klientów. Nasi Klienci doceniają nasze doświadczenie, odpowiedzialność oraz profesjonalizm. Śmiało wychodzimy poza utarte schematy, co umożliwia skuteczne i kreatywne rozwiązywanie nietypowych problemów prawnych.  Dokładamy wszelkich starań, aby Klient był zadowolony z usług Kancelarii prawa spadkowego w Poznaniu. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie, stosujemy zasadę minimalizacji kosztów Klienta. Zawsze informujemy o wszelkich następstwach planowanych działań oraz o naszej ocenie szans ich powodzenia. Jeżeli Państwa sprawa będzie wymagała sporządzenia pisma, przygotujemy je i wyślemy mailem lub pocztą pod wskazany adres.

Kluczowym elementem naszej działalności, prócz reprezentacji Klientów przed Sądem, jest udzielanie profesjonalnych i skutecznych porad prawnych. Porada prawna jest podstawowym elementem świadczenia usług, które świadczy adwokat, radca prawny czy prawnik. Poradę możecie Państwo uzyskać przez bezpośredni kontakt w naszej kancelarii, drogą telefoniczną lub e-mailem. Staramy się, aby spotkania były umawiane jak najszybciej.

Porady prawne z sprawa spadkowego w PoznaniuW związku ze zwiększoną liczbą próśb naszych klientów o porady prawne z prawa spadkowego przez telefon, kancelaria wychodzi naprzeciw potrzebom rynku i pozwala uzyskać pomoc prawną najwyższej jakości bez wychodzenia z domu. To jest bardzo proste, wystarczy z nami się skontaktować i przesłać zeskanowane dokumenty na skrzynkę e-mail kancelarii. Po gruntownej analizie sprawy następuje umówienie porady prawnej przez telefon i szeroka analiza sprawy.

Umów się na poradę prawną z jednym z naszych adwokatów, radców prawnych czy prawników specjalizujących się w sprawach spadkowych Poznań. Zachęcamy do złożenia zapytania, telefonicznie lub za pośrednictwem wiadomości e-mail, odnośnie przewidywanego wynagrodzenia. Zapraszamy na poradę prawną z sprawa spadkowego w Poznaniu.

Prawo spadkowe stanowi dział prawa cywilnego majątkowego. Obejmuje ono ogół norm regulujących przejście majątku osoby zmarłej na inne osoby oraz różne zagadnienia z tym przejściem związane. Przepisy prawa spadkowego w Poznaniu określają losy majątku zmarłego człowieka. Owo przejście majątku, stanowiące główny przedmiot regulacji w przepisach prawa spadkowego, to dziedziczenie (spadkobranie).

Porady prawne z sprawa spadkowego w Poznaniu
Porada prawna sprawy spadkowe Poznań

Jak wskazuje kancelaria prawa spadkowego w Poznaniu – nasze prawo ujmuje je zgodnie z romanistyczną koncepcją sukcesji uniwersalnej. Koncepcja ta zakłada traktowanie całego majątku zmarłego jako swoistej całości zwanej spadkiem (spuścizną). Właśnie owa całość jest przedmiotem dziedziczenia, czyli przejścia na jedną lub więcej osób zwanych spadkobiercami. Spadkobiercy zajmują względem spadku, w wyniku dziedziczenia, taką pozycję, jaką zajmował zmarły (spadkodawca). Nabywają prawa i obowiązki należące do spadku od razu, jednym aktem bez potrzeby zachowania wymagań, których dopełnienie byłoby niezbędne, gdyby prawa majątkowe wchodzące do spadku chciało się nabyć w ramach wielu oddzielnych sukcesji syngularnych.

Nie ulega wątpliwości powiązanie prawa spadkowego z prawem rodzinnym. Ustawodawca, kształtując instrumenty prawa spadkowego, powinien dążyć do umacniania więzi rodzinnych – podkreśla adwokat radca prawny prawnik od prawa spadkowego w Poznaniu.

Regulacje prawa spadkowego w Poznaniu umożliwiają człowiekowi urzeczywistnienie zrozumiałego przecież dążenia do pozostawienia trwałych śladów swej ziemskiej egzystencji i funkcjonowania w społeczeństwie. Pobudzają więc jednostkę do aktywności życiowej i gospodarczej oraz gromadzenia majątku (oszczędnego życia). Z tego punktu widzenia pożądane jest przyznanie spadkodawcy przez normy prawa spadkowego swobody rozrządzania majątkiem za pomocą testamentu, a na wypadek braku takiego rozrządzenia, ujęcie kręgu spadkobierców ustawowych i porządku dziedziczenia w sposób odpowiadający jego hipotetycznej woli.

Porada prawna sprawy spadkowe PoznańW obrębie prawa spadkowego trzeba się liczyć z koniecznością częstszego niż w zakresie innych stosunków sięgania do skomplikowanych przepisów, które zrozumieć potrafi tylko dobry, skuteczny i najlepszy adwokat, radca prawny czy prawnik od prawa spadkowego w Poznaniu.

Potrzeba takiego unormowania wynika stąd, że prawa i obowiązki majątkowe w dziedzinie prawa cywilnego w zasadzie, a więc z wyjątkami nie gasną z chwilą śmierci.

Mając na uwadze takie oto znaczenie wymienionych terminów, można by prawo spadkowe Poznań zdefiniować jako dział prawa, którego przepisy normują przejście spadku ze spadkodawcy na spadkobierców, albo – zwięźlej – którego przepisy normują dziedziczenie.

Regulując sprawę dziedziczenia, adwokat radca prawny prawnik prawo spadkowe Poznań musi przede wszystkim określić, kto dziedziczy, a więc kto jest spadkobiercą. Spadkobiercami mogą być bądź osoby wskazane przez ustawę (spadkobiercy ustawowi) na podstawie ich związku rodzinnego ze spadkodawcą, opartego na więzach krwi lub więzi prawne z tym ostatnim, bądź też osoby wyznaczone przez spadkodawcę na mocy jego aktu woli, przejawionego w formie testamentu (spadkobiercy testamentowi). Płynie stąd potrzeba unormowania dziedziczenia ustawowego i testamentowego, a także określenia przez prawo spadkowe form testamentu i rozstrzygnięcia, jakie inne dyspozycje majątkowe na wypadek śmierci (czyli rozrządzenia), poza ustanowieniem spadkobiercy, mogą być zawarte w testamencie; rozrządzenia te mogą w szczególności polegać na zobowiązaniu spadkobiercy do spełnienia określonego świadczenia majątkowego (zapisu) na rzecz oznaczonej osoby, która w ten sposób może uzyskać korzyść ze spadku, nie stając się spadkobiercą.

Porada prawna sprawy spadkowe Poznań

Dalej należy wyróżnić grupę przepisów kancelaria prawa spadkowego w Poznaniu, które określają stanowisko prawne spadkobiercy. Chodzi tu o takie zagadnienia, jak wpływ woli spadkobiercy na zachowanie lub utratę praw i obowiązków majątkowych przechodzących na niego w drodze dziedziczenia (przyjęcie lub odrzucenie spadku), wykazanie wobec osób trzecich, że on właśnie jest spadkobiercą (stwierdzenie nabycia spadku, poświadczenie dziedziczenia), zakres i sposób realizacji jego odpowiedzialności za długi spadkowe, stosunki prawne między spadkobiercami, którzy są jednocześnie powołani – w określonych częściach – do tego samego spadku (wspólność majątku spadkowego, dział spadku).

Wreszcie prawo spadkowe Poznań normuje pewne kwestie pozostające w ścisłym związku z dziedziczeniem, jak ochrona interesów najbliższych członków rodziny spadkodawcy przed niekorzystnymi dla nich dyspozycjami majątkowymi (w prawie polskim instytucją służącą temu celowi jest zachowek) lub przeniesienie przez spadkobiercę na inną osobę w drodze umowy całości (albo części ułamkowej) jego praw wynikających z dziedziczenia, czyli zbycie spadku.

Na pytanie, czy i w jakiej mierze osiąganie owych celów umożliwiają normy naszego prawa spadkowego, można będzie sobie odpowiedzieć dopiero po poradzie prawnej z prawa spadkowego Poznań.

Adwokat Mateusz Ziębaczewski

Mateusz Ziębaczewski to doświadczony adwokat i jedyny w swoim rodzaju specjalista od prawa spadkowego w Polsce. Swoją wiedzą i umiejętnościami służy klientom, pomagając im w najbardziej skomplikowanych sprawach spadkowych. Z naszą kancelarią współpracują najbardziej znani profesorowie, doktorzy prawa oraz byli ministrowie, gdyż cenią jakość, pewność i bezpieczeństwo jakie oferujemy.

email telefon LinkedIn

Zobacz pozostałe wpisy autora

Jarocin Gostyń Szamotuły Pleszew Czarnków Trzcianka Oborniki Chodzież Piła Gorzów Wielkopolski Konin Turek Nowy Tomyśl Leszno Wolsztyn Grodzisk Wielkopolski Gniezno Słupca Skoki Kalisz Śrem Buk Kostrzyn Duszniki Kościan Września Środa Wielkopolska Murowana Goślina Ostrów Wielkopolski Kórnik Luboń Swarzędz Opalenica Wągrowiec Krotoszyn Pobiedziska Pniewy Rogoźno Wronki Powidz S uchy Las Biedrusko Tarnowo Podgórne Komorniki Dopiewo Przykona Kleczew Czerwonak Stęszew Kleszczewo Rokietnica Międzychód, Łódź Wrocław Warszawa Katowice Kraków Rzeszów Lublin Gdańsk Szczecin Zielona Góra Opole Śląsk Kielce Olsztyn Bydgoszcz, Mińsk Mazowiecki Wołomin Pruszków Radom Otwock Legionowo Garwolin Grójec Ciechanów Grodzisk Mazowiecki Płońsk Ostrołęka, Dwór Mazowiecki Żyrardów Wyszków Mińsk Mazowiecki Łomianki Marki Ząbki Józefów Konstancin Sochaczew Nadarzyn Wólka, Kosowska Tarczyn Góra Kalwaria Wiskitki Teresin Zaborów Węgrów Warka Sokołów Przasnysz Pułtusk Raszyn Siedlce Białystok

Kancelaria Prawa Spadkowego w Poznaniu