Poniedziałek - Sobota9.00 - 20.00
ul. Głogowska 47a lok. 1a 60-736 Poznań
Tel.+48696293998
ZapraszamyJeżeli chcesz mieć przewagę problemy powierz najlepszym specjalistom

Nasze bogate doświadczenie i wiedza fachowa pomagają nam zapewnić praktyczne i opłacalne porady prawne on-line odpowiednie do Twojej wyjątkowej sytuacjiPorady prawne on-line z prawa spadkowego

Nie będziemy tego ukrywać. Doradzaliśmy bardzo znanym klientom z pierwszych stron gazet, ściśle z nimi współpracując, aby osiągnąć ich cele.

Nasi prawnicy zajmujący się prawem spadkowym rozumieją, że rodzina to najważniejsze osoby w Twoim życiu. Wartość przywiązywana do rodziny i wrażliwość wymagana przy zajmowaniu się sprawami spadkowymi jest czymś, co naprawdę rozumiemy. Nasz doświadczony, oddany i pełen empatii zespół prawników zajmujących się prawem spadkowym jest tutaj, aby zapewnić Ci porady prawne on-line i wsparcie, kształtując plany na teraz i na przyszłość, w zależności od Twoich potrzeb i sytuacji.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Tobie i Twojej rodzinie w problemach, które mogą się pojawić, gdy próbujesz poradzić sobie z tym, co się obecnie dzieje.

Szybka i profesjonalna porada prawna on-line w 3 krokach
https://prawo-spadkowe.pl/wp-content/uploads/2023/07/grupa-pewnie-biznesmenow-w-biurze-5.jpg
DOKŁADNE I JASNE ROZWIĄZANIA

1. Zadzwoń do nas albo opisz nam swój problem na e-mail

Zadzwoń do nas albo napisz e-mail niezwłocznie opisując nam swój problem prawny w którym mamy Ci szybko pomóc. Jeżeli masz dokumenty, to zeskanuj najważniejsze i wyślij na nasz e-mail. W wiadomości podaj nam swój e-mail i telefon w celu kontaktu.
https://prawo-spadkowe.pl/wp-content/uploads/2023/07/Projekt_bez_nazwy_66.webp
ZADOWALAJĄCE PODEJŚCIE DO SPRAWY

2. Wycena i umówienie się na poradę prawną on-line

Wycenę porady prawnej on-line wyślemy na e-mail, gdyż zależna jest od skomplikowania i nakładu pracy potrzebnej na rozwiązanie Twojego problemu. Dobierzemy najszybszy możliwy termin porady prawnej on-line pod Ciebie. Bardzo często porada prawna odbędzie się tego samego dnia albo następnego.

https://prawo-spadkowe.pl/wp-content/uploads/2023/07/Projekt_bez_nazwy_67.webp
DOŚWIADCZENIE I PROFESJONALIZM

3. Rozmowa i udzielenie profesjonalnej porady prawnej

Zdzwonimy się przez telefon albo Whatsapp w celu udzielenia porady prawnej i rozwiązania problemu prawnego. Jeżeli jest taka możliwość, to wysyłamy dodatkowe materiały wyjaśniające rozwiązanie problemu i podobne wyroki w sprawie Klienta. Po poradzie prawnej możesz do nas nieodpłatnie zadzwonić i zadać dodatkowe pytania na które z miłą chęcią odpowiemy, gdyż wiemy, że po poradzie prawnej mogą się Tobie zrodzić nowe pytania.

Opinie naszych klientów o naszej Kancelarii

Doskonała
Na podstawie 234 opinii
Aleksander Trzeciak
Aleksander Trzeciak
Bez wątpienia Pan Mateusz jest to adwokatem z niesamowitą wiedzą. Bardzo skuteczna analiza sprawy oraz szczere przedstawienie możliwości to kolejne atuty. Polecam nawet w najtrudniejszych sprawach.
47uch4
47uch4
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Polecam !
Kamil Śmietana
Kamil Śmietana
Świetny radca prawny w Poznaniu, bardzo dużę doświadczenie i czysty profesjonalizm, ceny też mogą być, wygraliśmy sprawę to się liczy
Patrycja Żmuda
Patrycja Żmuda
Zwróciłam się do Pana Mecenasa z trudnym problemem, w którym dwóch poprzednich nie umiało sobie poradzić. Efekt przerósł moje oczekiwania, sprawa załatwiona tak jak należy.
Julo Julowski
Julo Julowski
Serdeczne podziękowania za bezcenną pomoc i wsparcie w czasach trudności. Sukces odniesiony!
Matejusze q
Matejusze q
Moja sprawa została poprowadzona na najwyższym poziomie 🙂
Polo nczek
Polo nczek
Polecam, adwokat bardzo dobry - wygraliśmy sprawę spadkową za co bardzo dziękuje.
Paweł Białecki
Paweł Białecki
Korzystałem z usług z związku z odziedziczeniem spadku po rodzicach. Bardzo duża wiedza w kwestii prawa spadkowego. Bardzo merytoryczny człowiek, którego chyba nikt i nic nie zaskoczy.
promocje iqos
promocje iqos
Dobry Adwokat lepszego nie miałam
Roman Matuszewicz
Roman Matuszewicz
Pomógł mi bardzo w trudnej sytuacji.jestem wdzięczny i zadowolony że skorzystałem z usług Pana Mateusza.wszystkim polecam
Profesjonalna porada prawna on-line

Kluczowym elementem naszej działalności, prócz reprezentacji Klientów przed Sądem, jest udzielanie profesjonalnych, rzetelnych i fachowych porad prawnych on-line. Porada prawna on-line jest podstawowym elementem świadczenia usług, które świadczy nowoczesny adwokat, radca prawny czy prawnik. Poradę możecie Państwo uzyskać przez bezpośredni kontakt w naszej kancelarii, drogą telefoniczną lub e-mailem. Staramy się, aby spotkania były umawiane jak najszybciej.

Nasze porady prawne on-line są indywidualnie i starannie dostosowane do Ciebie i Twojej sytuacji spadkowej. Nie ma dwóch rodzin i nie ma dwóch identycznych przypadków. Porady prawne 0n-line są zawsze dostarczane z myślą o Twoim najlepszym interesie. Opieramy się na naszym bogatym doświadczeniu w tej wymagającej dziedzinie, aby zaoferować Ci zaufaną poradę prawną on-line i osiągnąć najlepszy możliwy wynik w Twojej osobistej sytuacji.

Telefoniczna porada prawna

W związku ze zwiększoną i ogromną ilością próśb naszych klientów o porady prawne on-line, Kancelaria wychodzi naprzeciw potrzebom rynku i pozwala uzyskać pomoc prawną najwyższej jakości bez wychodzenia z domu. To jest bardzo proste, wystarczy z nami się skontaktować i przesłać zeskanowane dokumenty na skrzynkę e-mail kancelarii. Po gruntownej analizie sprawy następuje umówienie porady prawnej przez telefon i szczegółowa analiza sprawy, tak, jakbyśmy spotkali się w kancelarii na poradę prawną.

Nasi wysoce doświadczeni prawnicy oferują klientom indywidualną i wspierającą obsługę w tym stresującym i pełnym wyzwań czasie, koncentrując się jednocześnie na osiągnięciu dla nich jak najlepszego wyniku, szybko i trafnie.

Zmieniamy życie Klientów na lepsze

Łączymy naszą wiedzę prawniczą z ludzkim podejściem i troską o klienta. Będziemy ciężko pracować, aby osiągnąć ugodę pozasądową. Jeśli nie jest to możliwe, mamy bogate doświadczenie w sporach sądowych i możemy pomóc w uzyskaniu sprawiedliwego rozstrzygnięcia. Naszą mocną stroną są metody rozwiązywania sporów spadkowych.

Umów się na poradę prawną on-line z jednym z naszych adwokatów, radców prawnych czy prawników. Zachęcamy do złożenia zapytania, telefonicznie lub za pośrednictwem wiadomości e-mail, odnośnie przewidywanego wynagrodzenia.

Porady prawne z prawa spadkowego

Sprawy spadkowe są jednymi z najtrudniejszych i najpoważniejszych problemów, z jakimi można się spotkać w życiu. Nasza Kancelaria Prawa Spadkowego przez lata codziennie świadczy pomoc prawną z szeroko rozumianego prawa spadkowego. Reprezentujemy swoich klientów przed sądami, jak również organami administracji publicznej, a ponadto udzielamy szczegółowych i jasnych porad prawnych z prawa spadkowego. Bardzo często prowadzimy mediacje mające na celu szybkie i zgodne rozwiązanie problemu. Ludzie nas znają i nam ufają, a liczby nie kłamią, dlatego reklamy nie potrzebujemy.

Korzystając z usług radcy prawnego i adwokata, ważne jest, aby wybrać kancelarię, której możesz zaufać. Jesteśmy kancelarią prawną, która z pasją podchodzi do tego, co robi. Dysponując dostosowanym do potrzeb zespołem bardziej wyspecjalizowanych prawników od prawa spadkowego, nasza kwintesencja praktyki zapewnia szeroki zakres porad prawnych i usług prawnych, w wyniku czego nasi klienci uzyskują wszystkie korzyści, jakie uzyskaliby w największych kancelariach, ale po niższych kosztach i pewności współpracy z doświadczonymi prawnikami, którym naprawdę zależy na wyniku.

Nasi klienci stawiają codziennie przed nami złożone i różnorodne wyzwania. Potrzebują jasno myślących adwokatów czy radców prawnych, którzy mogą doradzić najlepsze rozwiązania, szybko myślących oraz przebiegłych prawników, którzy potrafią opracować świeże podejście, aby znaleźć rozwiązanie problemu z którym przychodzą. Dlatego nas wybierają.

Dokładamy wszelkich starań, aby Klient był zadowolony z usług Kancelarii. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie, stosujemy zasadę minimalizacji kosztów Klienta. Zawsze informujemy o wszelkich następstwach planowanych działań oraz o naszej ocenie szans ich powodzenia. Jeżeli Państwa sprawa będzie wymagała sporządzenia pisma, przygotujemy je i wyślemy mailem lub pocztą pod wskazany adres.

Nowe kierunki interpretacyjne i porady prawne w sprawach spadkowych

Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w pomaganiu we wszystkich aspektach prawa spadkowego

Kiedy z nami porozmawiasz, poświęcimy czas na wysłuchanie i zrozumienie wszystkich najdrobniejszych szczegółów Twojej sprawy. Będziemy z Tobą współpracować w sposób najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom. Niezależnie od tego, jak chcesz korzystać z naszych usług, będziemy Cię wspierać i stawiać dobro Twoje i Twojej rodziny na pierwszym miejscu.
Udzielimy Ci dostosowanych porad w prostych, pragmatycznych słowach. Nasze bogate doświadczenie i wiedza fachowa pomagają nam zapewnić praktyczne i opłacalne porady odpowiednie do Twojej wyjątkowej sytuacji i problemu.

Naszym celem jest zmiana życia każdego klienta na lepsze, pomagając w sporach spadkowych i problemach prawnych, które mogą być poza zasięgiem prawników, którzy nie mają doświadczenia w tej złożonej i specjalistycznej dziedzinie.

Zależy nam na zapewnieniu wyjątkowej obsługi klienta, której oczekujesz i na którą zasługujesz. Skupiamy się na naszych podstawowych wartościach , które pomagają nam osiągnąć ten cel. Jeśli czujesz, że nadszedł właściwy moment, skontaktuj się z nami i zobacz, jak możemy Ci już dziś pomóc.
Kontakt

Umów się na poradę prawną on-line już teraz

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej porady prawnej w sprawach związanych z prawem spadkowym, skontaktuj się z nami już dziś. Nasi doświadczeni adwokaci i radcowie prawni w Poznaniu są gotowi udzielić Ci wsparcia i odpowiedzi na wszystkie pytania. Niezależnie od tego, jakie masz problemy, zapewniamy indywidualne podejście i skuteczne rozwiązania. Umów się na poradę prawną już teraz i zyskaj pewność i klarowność w swojej sytuacji prawnej.
Godziny pracy
Poniedziałek - Piątek
9 - 20
Sobota
9 - 16
Niedziela
Zamknięte

  Gdzie możesz nas znaleźć

  Przyjdź do nas, czekamy.

  Zapraszamy do naszej renomowanej kancelarii adwokackiej specjalizującej się w prawie spadkowym. Nasi doświadczeni prawnicy oferują wsparcie i doradztwo w różnorodnych sprawach związanych z prawem spadkowym. Zaufaj naszemu doświadczeniu i wiedzy, aby uzyskać skuteczną pomoc w rozwiązywaniu trudności związanych z Twoją sprawą spadkową. Nasi klienci cenią naszą dogłębną wiedzę, doskonałość techniczną i różnorodność rozwiązywania problemów z którymi do nas przychodzą. Ale to, co naprawdę łączy nasze wieloletnie relacje z nimi, to nasze podejście: pragmatyczne, prostolinijne i zawsze niezłomne w naszych wartościach, które są nam drogie. Wartości, dzięki którym zdobywamy zaufanie naszych klientów, zawsze dążymy do właściwego postępowania i dążymy do jak najlepszych dla nich rezultatów.

  Adres

  Kancelaria adwokacka

  adwokat Mateusz Ziębaczewski

  ul. Głogowska 47a lok. 1a

  60-736 Poznań

  Umów się na poradę prawna w kancelarii albo on-line

  +48 696 293 998

  ziebaczewski@gmail.com

  Blog

  Najnowsze artykuły

  Zmiana sposoby wykorzystania i planu zagospodarowania nieruchomości i gruntu w sprawie o zachowek
  Zmiana sposoby wykorzystania i planu zagospodarowania nieruchomości i gruntu w sprawie o zachowek
  W systemie prawa polskiego instytucja zachowku została ukształtowana jako wierzytelność. W przepisie art. 991 § 1 KC ustawodawca wskazał krąg osób uprawnionych do zachowku (zstępni, małżonek, rodzice spadkodawcy) w określonej wysokości, stanowiącej część wartości udziału spadkowego (dwie trzecie jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli zstępny uprawniony jest małoletni, w pozostałych przypadkach –...
  Uznanie i zmiana umowy darowizny na umowę o dożywocie – zachowek
  Uznanie i zmiana umowy darowizny na umowę o dożywocie – zachowek
  Czy jest możliwość zmiany i uznania umowy darowizny za dożywotnią opiekę i utrzymanie na umowę o dożywocie w sprawę o zachowek. Taka zamiana umowy darowizny na umowę dożywocia pozwoliłaby nie płacić zachowku. Poniżej opracowaliśmy sprawę sądową zajmująca się tym zagadnieniem. Zgodnie z art. 991 KC zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku...
  Zachowek za przelanie, przekazanie i wydanie pieniędzy przez rodziców na zakup mieszkania, domu, nieruchomości czy lokalu na córkę czy syna
  Zachowek za przelanie, przekazanie i wydanie pieniędzy przez rodziców na zakup mieszkania, domu, nieruchomości czy lokalu na córkę czy syna
  Czy jeżeli mama, tata (rodzice) przekażą, przeleją córce, synowi (dzieciom) pieniądze na zakup nieruchomości, mieszkania, domu czy lokalu, to mamy do czynienia z darowizną od której można żądać zachowku po śmierć rodziców? Co do zasady można dochodzić od takiej darowizny zachowku. Zapoznajmy się z podobną sprawą sądową. Instytucja zachowku uregulowana jest w procesie cywilnym w...
  Zachowek za kupno mieszkania, domu, lokalu czy nieruchomości przez rodziców na córkę czy syna jako darowizna
  Zachowek za kupno mieszkania, domu, lokalu czy nieruchomości przez rodziców na córkę czy syna jako darowizna
  Czy jeżeli rodzice zakupią nieruchomość, mieszkanie, dom czy lokal za swoje pieniądze na córkę lub syna, to mamy do czynienia z darowizną od której można żądać zachowku po śmierć rodziców? Co do zasady można dochodzić od takiej darowizny zachowku. Zapoznajmy się z podobną sprawą sądową. Swoboda dysponowania majątkiem za życia, na przykład w formie darowizn,...
  Zachowek od działu spadku i zniesienia współwłasności bez spłat, dopłat, za darmo, rozliczenia
  Zachowek od działu spadku i zniesienia współwłasności bez spłat, dopłat, za darmo, rozliczenia
  Swoboda dysponowania majątkiem za życia, na przykład w formie darowizn, czy swoboda testowania pozwalająca na dowolne dysponowanie majątkiem w testamencie na wypadek śmierci mogą prowadzić do pokrzywdzenia osób najbliższych spadkodawcy, które zresztą czasem przyczyniają się do tworzenia lub powiększania majątku spadkowego. Stąd też osoba fizyczna ma przynajmniej moralny obowiązek wspierania rodziny, w tym też pozostawienia...
  Rozłożenie zachowku na raty
  Rozłożenie zachowku na raty
  Czy można rozłożyć zachowek na raty? Jak dostać raty na zachowek? Czy sąd zgadza się ne jego rozłożenia? Tutaj przedstawimy przykładowe sprawy w których Sąd rozłożył na raty zachowek. Zgodnie z przepisem art. 991 § 1 KC zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, należą się, jeżeli uprawniony jest trwale...
  Zachowek od mieszkania, domu, lokalu z służebnością osobistą, dożywotnią i nieodpłatną mieszkania, której nie wpisano i nie wykreślono z księgi wieczystej
  Zachowek od mieszkania, domu, lokalu z służebnością osobistą, dożywotnią i nieodpłatną mieszkania, której nie wpisano i nie wykreślono z księgi wieczystej
  Zgodnie z art. 991 § 1 KC zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, należą się, jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli zstępny uprawniony jest małoletni – dwie trzecie wartości udziału spadkowego, który by mu przypadał przy dziedziczeniu ustawowym, w innych zaś wypadkach – połowa wartości tego...
  Zachowek, gdy wnuczka albo wnuk odziedziczył w spadku po dziadkach – babci czy dziadku – w testamencie mieszkanie, dom, nieruchomość czy lokal
  Zachowek, gdy wnuczka albo wnuk odziedziczył w spadku po dziadkach – babci czy dziadku – w testamencie mieszkanie, dom, nieruchomość czy lokal
  Instytucja zachowku jest odstępstwem od zasady swobody rozporządzania majątkiem na wypadek śmierci. Służy ona ochronie interesów osób najbliższych spadkodawcy przez zapewnienie im określonego minimalnego poziomu korzyści ze spadku, bez względu na wolę spadkodawcy. Wyjątek ten nawiązuje do typowo silnej więzi między członkami rodziny i związanej z nią wzajemnej solidarności; w przypadku małżonka oraz zstępnych jest...

  Kancelaria Prawa Spadkowego w Poznaniu